JakLeczycLuszczyce.pl

Szampon na łuszczycę głowy – jak go wybrać?

Choć łuszczyca najczęściej kojarzy się ze skórą w miejscach odsłoniętych, zmiany łuszczycowe mogą pojawiać się w nieco innych miejscach. Mowa o skórze głowy. Borykasz się z łuszczycą tego rodzaju? Zastanawiasz się, jaka kuracja będzie najlepsza? Sprawdź, jakie efekty daje szampon na łuszczycę głowy. Czy jest w stanie wyeliminować problem?

Łuszczyca skóry głowy, czyli co?

Okazuje się, że łuszczyca skóry głowy - zaraz po typowej odmianie tej choroby - jest jedną z najczęściej atakujących. Zwykle bywa tak, że odmiana schorzenia jest zwiastunem kolejnych. Objawia się występowaniem czerwonych zmian, które pokryte są srebrzystą łuską. Są one dość wyraźnie oddzielone od skory głowy. Niekiedy „łuszczycowe placki” są rozlane na skórę za uszami oraz czoło. Natomiast objawem nie jest wypadanie włosów, gdyż proces chorobowy sięga wyłącznie naskórka, efektem czego nie dosięga cebulek włosowych. Wypadanie włosów może mieć miejsce jedynie wtedy, gdy do walki z łuszczycą wykorzystywane są dość „agresywne” metody.

Skąd to się bierze?

Pytanie o przyczyny łuszczycy skóry głowy jest istotne, ponieważ pozwoli dowiedzieć się, jakie preparaty (w tym szampon na łuszczycę głowy) będą najskuteczniejsze. Łuszczyca skóry głowy ma w zasadzie identyczne przyczyny, jak inne odmiany tej choroby. Wyróżnia się więc czynniki immunologiczne, genetyczne, środowiskowe.

Na czym polega leczenie łuszczycy skóry głowy?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że walka z łuszczycą wymaga wiele cierpliwości. Tym bardziej, że zmiany łuszczycowe pojawiające się na głowie bardzo często ulegają zakażeniom, co utrudnia leczenie. Najważniejsze jest, by w pierwszym etapie pozbyć się srebrzystej łuski, która utrudnia wnikanie cennych substancji leczniczych. Dopiero potem można zastosować te specyfiki, które pomogą doprowadzić chorobę do okresu remisji.

Czy szampon na łuszczycę głowy da radę?

Wszystko zależy od tego, jakie substancje znajdą się w jego składzie. Najważniejsze, by zawierały substancje silnie złuszczające (co pozwoli pozbyć się nieestetycznych łusek), a dodatkowo substancje, które będą odpowiadały za wyeliminowanie przyczyn łuszczycy.

Ważny skład

W walce z chorobą, która zaatakowała skórę głowy pomocne mogą okazać się szampony zawierające mocznik lub kwas salicylowy. Ten pierwszy nie tylko złuszcza, ale również zmiękcza i nawilża. Dobre może być również połączenie olejku rycynowego z kwasem salicylowym. Niektóre szampony przeznaczone do walki z łuszczycą zawierają w swoim składzie minerały z Morza Martwego.

Dostępność

Trzeba liczyć się z tym, że szampon na łuszczycę będzie raczej dostępny w aptekach. A to także dlatego, że niekiedy taki preparat przygotowywany jest wyłącznie na receptę (wydaje się go z przepisu lekarza). Niemniej jednak w niektórych drogeriach (szczególnie tych internetowych) szampony przeznaczone do walki z łuszczycą skóry głowy można zakupić.

Cena

W zasadzie cena jest tym czynnikiem, którym należy kierować się jak najrzadziej. A to dlatego, że jej wysokość może wcale nie mieć przyłożenia do skuteczności preparatu. Niemniej jednak można przyjąć, że te najtańsze specyfiki zwykle dają znacznie gorsze efekty. Droższe bowiem zwykle zawierają mnóstwo dodatkowych składników (nierzadko opierających się na unowocześnionych formułach). To zaś oznacza, że najczęściej są skuteczniejsze. Ale cały czas należy zachować zdrowy rozsądek. Tym bardziej, jeśli wybieramy te droższe specyfiki.

Jaki szampon wybrać?

Na pewno nie ma co liczyć, że pierwszy specyfik od razu zadziała. Niekiedy metodą „prób i błędów” dochodzi się do tego preparatu, który daje najlepsze rezultaty. Warto przy tym również mieć świadomość, że nie wszystkie specyfiki dają jednakowe efekty u wszystkich osób. Bardzo często bywa tak, że to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie musi być skuteczne w przypadku innych osób. Walka z łuszczycą niekiedy ma bowiem charakter indywidualny.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Dermasis 149,03 zł krem Dermasis.pl 5/5
2. Psoriasis Care Kit $71,80 zestaw Baar.com 4/5
3. Sulfur Salicylic Regular Ointment $59,99 krem Amazon.com 4/5
4. Eczana Psoriasis Relief Kit $69,95 zestaw Amazon.com 3/5
5. Psoriasis Cream $22,99 krem na łuszczycę JustSaturalSkinCare.com 2/5