JakLeczycLuszczyce.pl

Lekarstwo na łuszczycę – najskuteczniejsze i najlepsze

Osoby, które borykają się ze zmianami łuszczycowymi, chciałyby znaleźć skuteczne lekarstwo na łuszczycę. Najchętniej takie, które pozwoliłoby pozbyć się problemu na zawsze, a nie tylko do powtórnego pojawienia się wykwitów łuszczycowych po okresie remisji. Co prawda całkowite wyleczenie łuszczycy nie jest możliwe, niemniej jednak można wybrać takie lekarstwo, które jak najszybciej doprowadzi do remisji. Która metoda daje najskuteczniejsze i najlepsze rezultaty?

Formy leczenia farmakologicznego

Chodzi tutaj przede wszystkim o podawanie preparatów w formie doustnych tabletek. W walce z łuszczycą stosuje się ich co najmniej kilka. Najbardziej popularny to metotreksat, należący do leków systemowych. Wykazuje działanie immunosupresyjne, w efekcie czego dochodzi do zatrzymania aktywności układu odpornościowego. Podawany jest w przypadku leczenia ciężkich odmian łuszczycy (najczęściej w leczeniu łuszczycy stawowej). W walce z łuszczycą wykorzystuje się również retinoidy, czyli pochodne witaminy A. I one podawane są w przypadku eliminowania ciężkich odmian choroby. Najlepsze efekty dają jednak w połączeniu z naświetlaniami, i właśnie w takiej formie są zwykle obecnie stosowane. Cyklosporyna, podobnie jak metotreksat, wykazuje właściwości immunosupresyjne. Lek ten podaje się w niewielkich dawkach, jednak tylko wtedy, gdy pozostałe metody leczenia nie dają zadowalających rezultatów.

Formy leczenia miejscowego

Lekarstwo na łuszczycę może mieć również formę preparatów do stosowania miejscowego. Stosuje się je w pierwszej kolejności - zwykle wtedy, gdy łuszczyca nie jest nasilona. Jako lekarstwo na łuszczycę stosuje się dziegcie, będące produktem destylacji wielu odmian węgla drzewnego albo drewna. Jego działanie polega na zredukowaniu podziałów mitotycznych w warstwie naskórka, które odpowiadają za powstawanie nawarstwionych łusek. Cygnolina to kolejne lekarstwo na łuszczycę, przeznaczone do walki ze zmianami łuszczycowymi. Stosuje się ją wyłącznie na ogniska chorobowe, w efekcie czego nie pojawiają się żadne działania niepożądane. W walce z łuszczycą wykorzystywane są również preparaty z witaminą D3. Takie lekarstwo na łuszczycę działa poprzez normalizowanie procesów rogowacenia naskórka. Niekiedy stosowane są kortykosteroidy - dotyczy to przede wszystkim dużych ognisk łuszczycowych. Ich zaletą jest ogromna skuteczność i niewielkie wnikanie do krwioobiegu. A to dlatego, że należą do grupy leków nowej generacji.

Dermasis lekarstwem na łuszczycę?

Wiele osób w walce z łuszczycą wspomaga się kremem Dermasis. Nie jest to jednak typowy lek, jednakże skutecznie wspomaga leczenie. Przede wszystkim dlatego, że zawiera w swoim składzie wiele cennych substancji, ale nie jest sprzedawany w aptekach. Za jego skuteczność odpowiada kwas salicylowy (niezbędna substancja, która silnie złuszcza naskórek, pozwalająca na łatwiejsze oderwanie srebrzystej łuski). Ponadto zawiera emolienty, które silnie natłuszczają i nawilżają skórę. W ten sposób łagodzą nieprzyjemne objawy łuszczycy - swędzenie i zaczerwienienie.

Które lekarstwo na łuszczycę jest najlepsze?

W zasadzie nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od stopnia zaawansowania zmian łuszczycowych i reakcji organizmu na określone substancje. Jednak bez względu na wybór preparatu leczniczego, warto sięgnąć po Dermasis. Dzięki temu walka z łuszczycą przebiega szybciej i jest efektywniejsza.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Dermasis 149,03 zł krem Dermasis.pl 5/5
2. Psoriasis Care Kit $71,80 zestaw Baar.com 4/5
3. Sulfur Salicylic Regular Ointment $59,99 krem Amazon.com 4/5
4. Eczana Psoriasis Relief Kit $69,95 zestaw Amazon.com 3/5
5. Psoriasis Cream $22,99 krem na łuszczycę JustSaturalSkinCare.com 2/5